Новини|

3-5 та 5-7 лютого 2020 року у с. Карапиші на Київщині для представників релігійних організацій, які здійснюють соціальне служіння, проводяться тренінги за темою “Інтегрований підхід у соціальній роботі в громаді для забезпечення найкращих інтересів дитини: роль релігійних організацій”. 3-денне навчання, зокрема, передбачає теоретичний огляд та формування професійних навичок щодо надання соціальних послуг та спілкування з дітьми та сім’ями на засадах принципу «найкращих інтересів дитини».

Забезпечення найкращих інтересів дитини – це рішення та дії, спрямовані на задоволення індивідуальних потреб дитини у відповідності до її віку, статі, стану здоров’я, особливостей розвитку, життєвого досвіду тощо, які враховують думку дитини, якщо вона може її висловити.  При цьому, відповідно до міжнародного досвіду, першочергове завдання всіх, хто долучений до надання соціальних послуг у громаді – створення умов для збереження сім’ї для дитини.

Представники релігійних організацій, які тісно спілкуються з населенням, можуть відігравати суттєву роль для вжиття усіх можливих заходів для попередження вилучення дитини з сім’ї. І їхня участь стає особливо актуальною в процесі реформи деінституціалізації, яка наразі триває в Україні, і передбачає одночасне повернення дітей з інтернатів у їхні біологічні родини або їх влаштування у сімейні форми виховання та розвиток системи необхідних соціальних послуг у громадах.

Тренінги організовано проектом «Громада для дитини», що діє в рамках проекту Міністерства соціальної політики України «Модернізація системи соціальної підтримки населення України» спільно з Київською обласною державною адміністрацією за підтримки Світового банку, в рамках реалізації на Київщині реформи інтернатних закладів.

Поділитись:

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Close Search Window