Хочете допомогти дитині з інтернату, але не маєте змоги взяти її у сім’ю? Ви все одно можете спілкуватися та ділитися своїм життєвим досвідом, соціалізувати дитину та допомогти зорієнтуватися у світі за стінами інтернату. Саме для того, щоб доросла людина допомогла майбутньому випускнику інтернатного закладу знайти себе, обрати професію, навчитися планувати життєву діяльність, опікуватися власними фінансами, мати змогу порадитися з тим, хто є для дитини авторитетом, існує відносно нова, але вже добре зарекомендувала себе форма взаємодії – “наставництво”.

Наставником для дитини з інтернату може стати відповідальна доросла людина, готова проводити час з дитиною, спілкуватися, допомагати. Друг-авторитет. 

Часто в інтернатах діти не мають банальних побутових навичок, відстають у навчанні та не знають, на кого вчитися після школи та як заробляти гроші. На жаль, через це багато випускників інтернатів обирають кримінальне майбутнє. Задача наставника, крім усього іншого, допомогти дитині зробити правильний вибір, описати її перспективи та можливості, допомогти втілити їх. Наприклад, розказати про тонкощі подачі документів до вишу або допомогти оформити резюме. 

Взагалі, наставник може допомагати дитині в кількох напрямках. Можна разом виконувати домашнє завдання чи вчитися комунікації з оточуючими й використанню правильних моделей поведінки. Також наставники допомагають сформувати нові навички – навчають готувати їжу, робити покупки, розподіляти гроші.

Найчастіше наставництво орієнтовано на підлітків. Наставник не усиновлює дитину, не створює будь-яку сімейну форму виховання, і не має перед дитиною формальних зобов’язань, крім моральних. Дуже важливо розуміти, що у наставництві важлива регулярність та постійність. Підопічного обирають під наставника, а не навпаки — самому обрати підопічного не можна. Перед спілкуванням з дитиною для майбутнього наставника проводяться спеціальні курси, на яких навчають встановлювати стосунки з дітьми.  

Наставництво — це спосіб допомогти дитині з інтернату обрати вірний та успішний шлях у житті, поселити у ній віру в себе та приділити належну увагу її розвитку. Воно не потребує спеціальних навичок, умінь та матеріального забезпечення. Стати наставником та допомагати дітям — може кожен охочий. 

Comments are closed.

Close Search Window